}

Pon - Pt: 7:00 - 22:00, Sob: 7:00 - 20: 00, Ndz: 9:00 - 20:00

kontakt@panaceumradomsko.pl

795 074 167

Sztuki Walki

MUAY THAI – w wolnym tłumaczeniu oznacza “sztukę ośmiu kończyn”. Dwie pięści, dwa golenie, dwa łokcie i dwa kolana. Cechami wyróżniającymi Muay Thai (inaczej boks tajski) na tle innych popularnych stylów jest szerokie użycie uderzeń łokciami i kolanami.

Szczególny nacisk kładzie się również na używanie niskich kopnięć okrężnych. Podstawą stylu jest niskie kopnięcie w udo (z angielskiego zwane low kick). Posiada ono dużo wariantów – m.in. jako kopnięcie opadające z góry w dół. Wykonywane jest z mocnym dokręceniem ciała, a nawet obrocie zawodnika po nietrafieniu celu. Powierzchnią kopiącą jest w nim goleń, rzadziej stopa.

Boks tajski przywiązuje dużą wagę do klinczu, czyli walki w zwarciu. Jest to łatwo rozpoznawalny element boksu tajskiego. Pozycja walki jest głównie frontalna, ręce trzyma się szerzej niż w bokserskiej gardzie, dzięki czemu trudniej złapać w klincz. Dozwolone są przechwyty kopnięć, obalenia i podcięcia, natomiast zabronione rzuty, jakie się stosuje w judo. Cechą boksu tajskiego jest brak walki parterowej, duszeń i dźwigni.

ZAPASYsport walki, polegający na fizycznym zmaganiu dwóch zawodników – walka odbywa się wręcz przez stosowanie chwytów. W zapasach zabronione są wszelkie techniki dźwigniczy duszenia. W zapasach dużą rolę odgrywa siła, szybkość oraz spryt i instynkt zawodnika.

GRAPPLING– rodzaj walki wręczwykorzystujący techniki chwytów, tj.dźwignie,rzuty (obalenia), duszenia; zabronione są w niej uderzenia.

KONTAKT

tel: 795 074 167

e-mail: kontakt@panaceumradomsko.pl

ul. Sierakowskiego 15-17,
97-500 Radomsko

Zaprojektowane i wykonane przez Sec IT 2019